Dla poszukujących inspiracji – Gorlice

Szukacie inspiracji? Na co dzień zajmujecie się prowadzeniem własnego biznesu, ktoś z Was jest naukowcem, może programistą? Nie ważne czym zajmujecie się na co dzień i na czym polega Wasza praca, jeżeli potrzebujecie natchnienia, połączonego z odpowiednim wypoczynkiem, powinniście udać się do Gorlic [https://pl.wikipedia.org/wiki/Gorlice].

To niewielkie miasto, które zamieszkuje 30 tysięcy ludzi leży w województwie małopolskim. A cała Małopolska właściwie na dzień dobry znana jest ze swoich magicznych uroków pod postacią pięknych, malowniczych miasteczek i gór. Gorlice leżą właśnie na jednej z ich części, praktycznie na samym krańcu Beskidu Niskiego; część, jaka tutaj się znajduje, nazywana jest także Beskidem Gorlickim. Widoki zapierają dech w piersiach, macie gwarancję świeżego powietrza, ale przede wszystkim pamiętajcie – to nie Tatry i wielkich szczytów do zdobywania tutaj nie napotkacie. Najwyższym jest Musiałówka, wzgórze wysokie na 379 metrów nad poziomem morza, które pozwoli rzucić okiem na miasto z zupełnie innej perspektywy, która również będzie niesamowita.

Baza noclegowa została tutaj niesamowicie rozbudowana . Dzięki temu Gorlice wzbogaciły się o stosunkowo dużą ilość miejsc przygotowanych dla turystów, stąd każdy, ale to absolutnie każdy powinien znaleźć zakwaterowanie idealne dla siebie. Takie z odpowiednią proporcją jakości do ceny. To jest tutaj zagwarantowane, a komentarze i opinie internautów, pozostawiających po sobie ślad w Internecie o swoim pobycie dowodzą, że warto jest z nich skorzystać i są gorąco polecane, jak zresztą same Gorlice jako świetne miasto na letni, urlopowy wypoczynek.

Najbardziej inspirującą rzeczą w tym mieście jest na pewno postać Ignacego Łukasiewicza. Nazwisko to znane jest prawdopodobnie niejednemu chemikowi, tak, to on właśnie opatentował sposób na naftę, dzięki któremu Gorlice przeżyły swoją drugą młodość i najlepsze lata. Tak inspirująca postać o ciekawej historii nie powinna zostać pominięta, kto wie, może jej duch w jakiś sposób natchnie wszystkich poszukujących inspiracji? Jeżeli nie jego duch, na pewno doskonale odpoczniemy w niesamowitych, zielonych, niepowtarzalnych okolicznościach przyrody i zregenerujemy nasze siły.

Ridda

View more posts from this author
One thought on “Dla poszukujących inspiracji – Gorlice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>