Licheń Stary nie tylko na pielgrzymkę

Licheń Stary to bardzo popularny w Polsce i na świecie ośrodek kultu maryjnego. To właśnie z mieszczącej się tutaj od kilkunastu lat Bazyliki Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej słynie ta miejscowość. Jest to największa budowla tego typu w Polsce. Warto więc zwrócić na nią uwagę nie tylko ze względów religijnych, ale i architektonicznych. Trzeba przyznać, że oprócz licheńskiego sanktuarium znajduje się tutaj olbrzymi kompleks turystyczny, przygotowany z myślą o przybywających tutaj pielgrzymach. Wobec tego baza noclegowa w tej naprawdę niewielkiej miejscowości jest nadzwyczaj zróżnicowana i zadowalająca każdego przyjezdnego {Meteor-Turystyka.pl}. Możemy bowiem zdecydować się na noclegi w domach przygotowanych specjalnie dla grup pielgrzymkowych. Warto także zastanowić się nad możliwością noclegu w prywatnych kwaterach, szczególnie wtedy, gdy wybieramy się do Lichenia Starego w mniejszym gronie. Osoby, które uwielbiają luksusy na pewno doskonale odnajdą się w hotelach o bardzo wysokim standardzie, które również mają tutaj swoją siedzibę. Oprócz tego, w okolicy przygotowano wiele innych udogodnień dla turystów. Rozwinięta gastronomia i inne, konieczne dla turystów działalności również są tutaj mocno rozbudowane. Trzeba więc przyznać, że warto wybrać się w tym kierunku nie tylko wtedy, gdy wybieramy się na pielgrzymkę.

Licheń Stary to malutka miejscowość położona w niewielkiej odległości od Konina, w Wielkopolsce. Na pewno jest to urokliwa miejscowość, jeśli chcemy wyrwać się na weekend za miasto. Z drugiej strony warto zauważyć, że niewielka odległość od Konina stanowi atrakcję turystyczną dla turystów przybywających z innych regionów Polski – stwarza to bowiem możliwości na organizowanie jednodniowych wycieczek po okolicy. W samym Licheniu Starym także znajdziemy ciekawe miejsca, w które warto udać się podczas kilkudniowego pobytu. Na pewno trzeba zerknąć na okolicę z tarasu widokowego, znajdującego się w kompleksie tutejszego sanktuarium. Mamy stamtąd doskonały widok na całą okolicę, a przede wszystkim na jedną z większych atrakcji regionu – Jezioro Licheńskie. Warto wybrać się nad ten zbiornik nie tylko dlatego, że jest to możliwość do obcowania z naturą. Możemy tam uprawiać wiele sportów, jak na przykład kolarstwo czy wędkarstwo. Nic więc dziwnego, że do Lichenia przyjeżdża z roku na rok coraz więcej turystów, nie tylko w celach religijnych, ale także na wypoczynek.

Ridda

View more posts from this author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>