Pogorzelica i pobliski Rewal

Województwo zachodniopomorskie, jak całe polskie wybrzeże jest pełne kontrastów – z jednej strony wielkie aglomeracje miejskie, z drugiej strony malownicze miasteczka oraz wioski rybackie, będące cudownymi miejscami na wakacyjny czy też weekendowy wypoczynek. Jedną z malowniczych miejscowości nadmorskich w województwie zachodniopomorskim jest bezsprzecznie Pogorzelica z szeroką piaszczystą plażą, przy której znajduje się bezpieczne i strzeżone kąpielisko.

Okolice Pogorzelicy są niezwykle atrakcyjnym miejscem, w którym znajduje się wiele obiektów wartych uwagi. Aleja Róż i Zakochanych to piękne miejsce położone na nadmorskim klifie, spacerują po niej zakochane pary oraz ludzie podziwiający tamtejszą infrastrukturę, przyrodę i sztukę w postaci rzeźb rodem z romantycznych powieści. Klif, na którym leży aleja, łączy miejscowość z Rewalem, do którego także warto zajrzeć. Rewal to ładna i ciekawa miejscowość. Do jej najbardziej znanych i najliczniej odwiedzanych atrakcji należy Bajkowa Chata, czyli atrakcja skierowana głównie do najmłodszych uczestników wycieczki. Bajkowa Chata w Rewalu to prawdziwa furtka do świata baśni, iluzji i strachu. Można w niej spotkać liczne postacie ze znanych bajek, jak na przykład Jaś i Małgosia czy Królewna Śnieżka, nie brakuje w niej też czarnych charakterów, którym tylko w Bajkowej Chacie można bez strachu spojrzeć w pełne grozy oczy. Królowa Śniegu i Hrabia Dracula, na pewno potrafią przerazić nie tylko najmłodszych turystów.

Bajkowa Chata to jednak miejsce pełne dobrej zabawy i humoru. Bardzo ciekawym doświadczeniem będzie także wizyta w pokoju Amesa. Jest to pomieszczenie, które dzięki specjalnemu układowi ścian tworzy bardzo realistyczne złudzenie optyczne. Bajkowa Chata jest idealnym miejscem, zapewniającym rozrywkę i świetną zabawę dla całej rodziny. Mocne wrażenia i zaskakujące widoki – gwarantowane.

Pogorzelica jako miejsce wypoczynku na pewno nikogo nie rozczaruje. Szeroka baza noclegowa przyjmuje rokrocznie masy turystów. Rezerwacji noclegów można dokonać przez internet. Wystarczy w wyszukiwarkę wpisać hasło: „Pogorzelica noclegi”, a otrzymamy wiele ofert proponowanych przez tutejsze hotele, hostele, pensjonaty czy kwatery prywatne. Szeroki wachlarz możliwości noclegowych sprawia, że każdy znajdzie tu odpowiednie dla siebie miejsce do spania.

Ridda

View more posts from this author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>