Poznajemy Roztocze: Zwierzyniec

Zwierzyniec to jedna z najbardziej lubianych przez turystów i najbardziej urokliwych miejscowości na Roztoczu. Miasto to jest położone w odległości około 30 kilometrów od Zamościa. Czy warto zajrzeć do tego serca Roztocza? Co sprawia, że w Zwierzyńcu jest naprawdę wyjątkowo?

Przede wszystkim panuje tutaj specyficzny klimat. Sprzyja temu zjawiskowa przyroda, na którą możemy się natknąć w tym mieście na każdym kroku. Wiele obiektów znajdujących się w Zwierzyńcu zostało zbudowanych w otoczeniu przyrody i doskonale z nią współgra – przykładem może być tutaj wspaniały kościółek na wodzie. Chociaż jest on naprawdę niewielki wewnątrz, robi wrażenie na każdym turyście a jego lokalizacja nad samym brzegiem wody powoduje, że stanowi on jedną z chętniej odwiedzanych atrakcji turystycznych tego miasta. Przebywając w Zwierzyńcu nie sposób zapomnieć również o siedzibie Roztoczańskiego Parku Narodowego (wikipedia.org), która jest tutaj zlokalizowana. W określonych porach możemy zwiedzić miejscowe muzeum, które pozwala na poznanie z bliska miejscowej flory i fauny. Zachęcają do tego także ścieżki turystyczne, których pełno znajdziemy w tej okolicy. Zwierzyniec to miasto, które warto poznawać nie tylko pieszo, ale także rowerem. Tutejszy klimat sprzyja wypoczynkowi na świeżym powietrzu, co niewątpliwie stanowi olbrzymi atut tej miejscowości i sprawia, że coraz więcej osób przyjeżdża w te okolice na przykład na wakacje czy weekend majowy.

Warto wybrać się do Zwierzyńca nie tylko ze względu na bardzo ciekawą architekturę czy możliwość nawiązania bezpośredniego kontaktu z unikatową przyrodą w tym miejscu. Zwierzyniec to także doskonale przygotowana baza noclegowa () i gastronomiczna. Znajdziemy tutaj na pewno świetne i komfortowe noclegi. Zwierzyniec to także miejsce, gdzie możemy spróbować regionalnej kuchni, a miejscowy browar oferuje nam wyrabiane na miejscu piwo. Jest to więc także prawdziwa gratka nie tylko dla miłośników przyrody czy turystów o zainteresowaniach historycznych. Każdy turysta znajdzie w tej okolicy zatem coś dla siebie.
Zwierzyniec to miejsce z pewnością godne polecenia na wakacje czy urlop. Nic więc dziwnego, że z roku na rok ta miejscowość staje się coraz bardziej popularnym celem wakacyjnych podróży. To miasto bardzo prężnie rozwija się pod względem turystyki, a to niewątpliwie kolejny atut, dla którego warto przyjechać w te okolice.

Ridda

View more posts from this author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>