5 faktów o perfumach

perfumy
Oto kilka informacji o Twoich ulubionych zapachach, takich jak klasyfikacja i wpływ genów na preferencje zapachowe.

Zapachowe fakty, których nie znałeś

Bez względu na preferencje lub skłonność do zapachów, większość ludzi może zgodzić się, że zapachy są pociągające i odurzające. Ale nauka kryjąca się za zapachem jest równie interesująca, jak sam zapach. Na przykład dwa zapachy nie pachną tak samo dla wszystkich, tak jak nie pachną dwa odciski palców. Wszystko zależy od składu chemikaliów i perfum, ich klasy oraz zastosowanej temperatury topnienia. Silny zapach sprawia, że ​​czujesz się wyjątkowo i pozwala przypomnieć sobie przeszłe wspomnienia.

Feeling Sexy, numer jeden w Twoich perfumach, odkrywa wszystkie zapachy i dzieli się informacjami o zapachach, o których nawet najlepsi perfumiarze nie wiedzą. W tym roku jest ten rok.

Fakt nr 1: Perfumy można nakładać warstwami, aby stworzyć własne perfumy

Perfumy są spersonalizowane, więc nie rób tego, jeśli boisz się mieszać i dopasowywać perfumy. Śmiało i spróbuj zastosować zapach.

Dobrą wskazówką jest zacząć od podstaw i budować od tego, aby dowiedzieć się, które zapachy działają, a które nie. Pamiętaj jednak, że niektóre notatki działają tylko z kilkoma wybranymi notatkami, więc nie powinieneś się martwić o testowanie. Nie wszystkie notatki są dokładnie takie, jakie chcesz dopasować. Nic dziwnego, że mistrzowie perfumiarstwa studiują przez ponad siedem lat, zanim w pełni zrozumieją sztukę perfum. Pomimo tego ostrzeżenia, nawet jeśli nie masz francuskich perfum, dobrym pomysłem jest wypróbowanie szczególnie atrakcyjnych perfum.

Jeśli szukasz miejsca na początek, gorąco polecamy połączenie Joe Malone Amber i Lavender z Joe Malone Grapefruit, aby uzyskać lekki, warstwowy zapach. Jeśli szukasz czegoś bardziej intensywnego, polecamy Czarną Orchideę Toma Forda i Encle Noir Larica.

Fakt 2: Zapachy perfum zmieniają się wraz z temperaturą

Są nuty zapachowe, które są głośniejsze w temperaturze wrzenia i takie, które nie są głośne. Jest to bezpośrednio związane z temperaturami parowania lub wrzenia cieczy i olejów. Z tego powodu twoje ulubione perfumy mogą mieć inny zapach w zależności od osoby. Jest to normalne, ponieważ wszyscy mamy różne typy skóry i różne temperatury. Nie zostawiaj też butelki perfum w pobliżu okna, ponieważ zewnętrzne ciepło i światło mogą całkowicie zmienić butelkę perfum. Zamiast tego rozważ przechowywanie perfum w szafce nocnej lub lodówce.

Fakt 3: Istnieją specyficzne wzory chemiczne wymagane dla perfum w różnych produktach

Receptury perfum zależą od rodzaju przedmiotu, z którym próbujesz użyć perfum. Może to być świeca, balsam do ciała, spray do ciała lub dyfuzor. Każdy ma własną formułę, aby uzyskać zapach, którego potrzebujesz.

Co więcej, perfumy są bardziej problemem z temperaturą niż cokolwiek innego. Na przykład wrzuć gorącą świecę i zimną świecę. Świece pachną inaczej podczas palenia (zapalania) i gdy nie palą się (zapalanie). Sztuką jest upewnienie się, że wszystkie nuty tworzące zapach są takie same w wybranej temperaturze. Tak więc w przypadku perfum powinna to być temperatura twojego ciała. Zamiast tego użyj temperatury pokojowej jako dyfuzora i użyj temperatury palenia świecy.

Fakt 4: Twoje środowisko ma bezpośredni wpływ na twój zmysł węchu

Jeśli pracujesz przy produkcji lub sprzedaży perfum, twoje nerwy węchowe są wytrenowane, aby wychwytywać nawet najbardziej złożone zapachy. Niezależnie od tego, czy jest to zapach podstawowy, czy warstwowy, poczujesz go z daleka. Dzieje się tak, ponieważ regularne stosowanie poprawia węch.

Fakt 5: Twoje geny są tak potężne, że mogą wpływać na zapach, który kochasz

Eksperci zastanawiają się, czy zapach odgrywa dużą rolę w przyciąganiu dwojga ludzi. Przeanalizowali również, czy ludzie mogą rozpoznać swojego idealnego partnera. Niektórzy ludzie absolutnie wierzą, że mogą poznać drugą osobę, po prostu wąchając ją, ale inni są romantyczni i nierealistyczni, jeśli chodzi o wiązania zapachowe. Ale prawda jest taka, że ​​to właśnie twoja struktura genetyczna sprawia, że ​​niektóre zapachy denerwują twój świat, a inne cię denerwują. Dzieje się tak, ponieważ każda osoba ma naturalny zapach. Dlatego ludzie inaczej noszą perfumy.

Dodaj komentarz