Chiny twierdzą, że mogli znaleźć ślady obcego życia

UFO
Chińskie władze twierdzą, że wykryły oznaki życia pozaziemskiego. To nie pierwszy raz, kiedy źródło bliskie chińskiemu rządowi twierdzi, że istnieją dowody życia na innej planecie. W 2021 r. niezweryfikowane konto, które prawdopodobnie należy do Chińskiej Narodowej Administracji Kosmicznej, napisało na Twitterze: „Podczas wielkiej ceremonii ogłaszamy potwierdzenie inteligentnego życia!”. To, jak można było przewidzieć, zaskoczyło i zdezorientowało wielu ludzi, gdy próbowali zrozumieć, co to znaczy. Chociaż konto nie zostało zweryfikowane, było śledzone przez inne agencje kosmiczne ze zweryfikowanymi kontami, w tym brytyjską agencję kosmiczną i amerykańskie dowództwo kosmiczne.

Projekt Galileo, kierowany przez Harvard projekt grupy naukowców, mający na celu aktywne poszukiwanie życia pozaziemskiego, został również uruchomiony w tym samym roku. Projekt wykorzystuje kombinację badań, sztucznej inteligencji i teleskopów naziemnych do „znanej fizyki w celu wyjaśnienia nowo obserwowanych obiektów fizycznych”. Projekt Galileo nie ma na celu przyjrzenia się przeszłym dowodom interakcji z istotami pozaziemskimi, ale zrobiło to wiele różnych agencji. W czerwcu 2001 r. rządowe Biuro Dyrektora Wywiadu Narodowego ogłosiło utworzenie grupy zadaniowej do poszukiwania dowodów na istnienie UFO w przeszłości.

Największy teleskop, aby zobaczyć ślady życia

Najnowsze ogłoszenie pojawia się po tym, jak teleskop Sky Eye, największy teleskop na świecie, odkrył „kilka przykładów szlaków technologicznych” i możliwych cywilizacji pozaziemskich spoza Ziemi”. W przeciwieństwie do zeszłego roku, te najnowsze twierdzenia pochodzą z oficjalnego źródła i są zgłaszane przez oficjalne czasopismo Ministerstwa Nauki i Technologii Chin. Ogłosił to profesor Zhang Tongjie, główny naukowiec Chińskiej Grupy Badawczej ds. Cywilizacji Pozaziemskich na Pekińskim Uniwersytecie Normalnym.

Profesor Tongjie opisuje odkrycie jako sekwencję wąskopasmowych sygnałów elektromagnetycznych. Sygnały te mogą pochodzić z odległej cywilizacji pozaziemskiej lub mogą być po prostu zakłóceniami radiowymi. Trwają dalsze badania, aby dokładnie wydedukować, czym one są i skąd pochodzą.

Teleskop Sky Eye został ukończony w 2016 r. i udostępniony międzynarodowym naukowcom w 2021 r. Mając 600 stóp średnicy, Sky Eye jest trzy razy większy i czulszy niż teleskopy Obserwatorium. rekord największego teleskopu od ponad 50 lat. W ciągu 47 dni 2019 roku teleskop zarejestrował ponad 1600 szybkich rozbłysków radiowych – największy zbiór szybkich rozbłysków radiowych, jaki kiedykolwiek zarejestrowano. Istnieje teoria, że ​​za tymi eksplozjami mogą stać cywilizacje pozaziemskie, ale naukowcy nie są pewni, co spowodowało je w obecnej sytuacji.

Dodaj komentarz