Gdzie naprawdę powinieneś stosować swoje perfumy

perfumy
Niezależnie od tego, czy masz charakterystyczny zapach a`la Marilyn Monroe i jej ukochany Chanel nr 5, czy też lubisz grać na polu, nieustannie obracając się z całą garderobą zapachową ozdabiającą twoją próżność, masz ten sam cel końcowy: mieć Twoje perfumy utrzymują się przez cały dzień.

Często wiąże się to z nadmierną kompensacją — nałożeniem kilku dodatkowych aplikacji na nasze sprawdzone nadgarstki i obojczyki, bez skutku. Więc w upalne lato uważamy, że to odpowiedni czas, aby powiedzieć ci, że robisz to wszystko źle.

OK, nie wszystko źle, ale jest kilka mniej znanych części twojego ciała, z których nie korzystasz. Jeśli chcesz, aby Twoje pikantne kwiatowe lub lekkie cytrusy towarzyszyły Ci przez cały dzień, musisz uderzyć we wszystkie gorące punkty, które mają tendencję do nagrzewania się, ponieważ pomogą rozproszyć zapach i sprawią, że będziesz ładnie pachnieć.

Aby upewnić się, że pachniesz cudownie przez cały dzień (bez wkładania butelki do torebki na południową aplikację), zapoznaj się z naszą mapą tajnych stref dyfuzji na samej pani Chanel nr 5.

WŁOSY

Wierzcie lub nie, niektórzy uważają, że twoje kosmyki są jeszcze lepszym naczyniem do przechowywania zapachu niż twoja skóra – po prostu musisz uważać na aplikację. Zamiast spryskiwać go bezpośrednio na włosy (Pamiętaj: wysusza je alkohol), spryskaj go pędzlem, aby rozprowadził się bardziej równomiernie i subtelnie.

ZA USZAMI

Podobnie jak nadgarstki, obszary za uszami są uważane za „punkty tętna”, w których żyły znajdują się najbliżej skóry, wytwarzając w ten sposób więcej ciepła i wzmacniając zapach. Nałożenie zapachu na te punkty zapewni bardziej natychmiastowe rezultaty, w przeciwieństwie do części dolnych partii ciała, które będą się unosić w ciągu dnia. Ponadto, jeśli nosisz biżuterię, jest to świetna alternatywa dla spryskiwania szyi, ponieważ perfumy mogą zmatowić naszyjniki.

Może wydawać się to dziwne, ale ekspert od zapachów Chandler Burr twierdzi, że zapewnia idealną równowagę między zapewnieniem perfumom długiego okresu przydatności do spożycia, aby nie były zbyt apodyktyczne dla osób wokół ciebie.

„Pociągnij kołnierz górnej części pleców i przedmuchaj plecy między ubraniem a skórą” – radzi. „Jeśli to lekki zapach, zrób to dwa razy. Twoje naturalne ruchy w powietrzu rozproszą go bardziej subtelnie, nie będzie on tuż przed tobą – ani ludźmi, z którymi jesteś – przez cały dzień, więc nie będziesz się męczyć do twoich własnych perfum tak szybko, że będzie wydawała się bardziej częścią ciebie. ”.

ŁOKIEĆ – WEWNĘTRZNA STRONA

Kolejny niejasny punkt tętna, to bardziej schowana alternatywa dla twoich nadgarstków. I uwaga: aby zmaksymalizować dyfuzję zapachu, pamiętaj o nawilżeniu ramion (lub innej części ciała) przed rozpyleniem zapachu.

ZA KOLANAMI

Nawet jeśli Twoja pamięć o programie nauk ścisłych w liceum jest mglista, na pewno pamiętasz jedną ważną zasadę: ciepło rośnie. Dlatego warto zastosować zapach gdzieś w dolnej części ciała, który będzie wyparowywał w ciągu dnia. Podobnie jak wnętrze łokci, obszary za kolanami są punktami tętna, więc jest to najbardziej logiczna część kończyn dolnych.

PĘPEK

To mała sztuczka, którą stosuje Liv Tyler, która odziedziczyła ją po swoim tacie Stevenie Tylerze. „Małe krople na palce i wkładam trochę pod pachę i w pępek” – powiedziała.

Dodaj komentarz