Higiena w zakładach produkcyjnych

higiena w pracy
Czystość w zakładach produkcyjnych ważna jest przede wszystkim ze względów zdrowotnych. Dotyczy to głównie zakładów produkujących żywność. Brudne sprzęty, taśmy produkcyjne powodują realne zagrożenia bezpieczeństwa.

Do żywności mogą przedostać się bowiem różne odłamki czy bakterie. Z tego względu fabryki zobowiązane są do utrzymania czystości na terenie obiektu. Odpowiednia czystość powinna być zapewniona już na etapie produkcji, jednak po skończonej pracy, hale muszą być dokładnie wysprzątane. Nie należy zapominać o sufitach czy znajdujących się wysoko oknach. Warto zadbać także o czystość w pomieszczeniach pracowniczych.

higiena rąk

Jeśli jest tam brudno, pracownicy mogą łatwo przenieść zabrudzenia na teren hali produkcyjnej. W sytuacji gdy pracownikowi przysługuje odzież robocza, nie należy zapominać o jej regularnym praniu i ewentualnej naprawie. Utrzymanie czystości na dużych powierzchniach to swego rodzaju wyzwanie. W większych obiektach znacznie trudniej zachować odpowiedni porządek. Ze względu na obecność maszyn, trzeba stosować odpowiednie środki czyszczące, które nie spowodują ich uszkodzenia, a jednocześnie dobrze zmyją brud bądź rdzę.

Dodaj komentarz