Jak chronić skórę przed słońcem?

krem z filtrem do opalania
Balsamy, spraye i olejki do ciała, wszystkie te produkty są niezbędne w gorącym sezonie i stanowią część naszej letniej rutyny. Zastanówmy się, ilu z nas stosuje filtry przeciwsłoneczne i ochronę skóry? Wiele osób ma tendencję do zaniedbywania twarzy, szyi i dekoltu, chociaż te części ciała są najbardziej narażone na promieniowanie słoneczne. Przekonajmy się wspólnie, jak skutecznie chronić skórę latem.

DLACZEGO CHRONIĆ NASZĄ SKÓRĘ PRZED SZKODLIWYMI DZIAŁANIAMI SŁOŃCA?

Skóra twarzy, szyi i dekoltu jest cieńsza i bardziej wrażliwa w porównaniu z innymi częściami ciała! Najgorsze jest ciągłe narażenie twarzy na czynniki zewnętrzne takie jak promieniowanie słoneczne, zanieczyszczone powietrze, zimno i silny wiatr! Co by było, gdybyśmy zaczęli ułatwiać sobie życie, stosując codziennie filtry przeciwsłoneczne? W nagrodę mielibyśmy zdrową skórę o młodzieńczym wyglądzie przez dłuższy czas .

W poprzednim artykule mówiliśmy o dwóch rodzajach promieniowania UV i ich negatywnym wpływie na skórę. Jakie jest ryzyko narażenia skóry, jeśli nie używasz kremu przeciwsłonecznego? Zacznie tracić elastyczność, tworzą się przedwczesne zmarszczki i tworzą się plamy pigmentacyjne, które mogą zwiększać ryzyko raka skóry! Dzięki temu rozwiązanie jest łatwe i dostępne dla każdego!

JAK WYBRAĆ NAJLEPSZY KREM PRZECIWSŁONECZNY?

Nie martw się, te filtry przeciwsłoneczne, które miały tłustą, lepką konsystencję i zablokowane pory, to już przeszłość! Nowe rodzaje filtrów przeciwsłonecznych mają zaawansowaną teksturę, która jest znacznie lżejsza i lżejsza. Jakie są ważne kryteria wyboru odpowiedniego produktu? Eksperci zalecają przede wszystkim, aby wybrany wariant zapewniał ochronę zarówno przed promieniami UVA, jak i UVB oraz miał współczynnik ochrony SPF co najmniej 30. Wybierz preferowaną konsystencję dla swojego rodzaju skóry i preferencji. Dla marek takich jak Piz Buin lub Eucerin, oprócz ochrony przed promieniami słonecznymi, oferuje również inne korzyści, takie jak efekt matujący lub tonujący!

COŚ O PLAMACH PIGMENTOWYCH

Nasza twarz jest jedną z najbardziej podatnych na plamy pigmentacyjne. Przyczyną powstawania plam pigmentowych jest produkcja melaniny i nadmierna ekspozycja na słońce. Wraz z nimi mogą również wystąpić zmiany hormonalne, np. w czasie ciąży. Najskuteczniejszą metodą walki z przebarwieniami jest oczywiście profilaktyka. Kremy SPF mogą skutecznie zapobiegać powstawaniu tego typu skaz i pomóc zachować młodą i promienną skórę.

PODSTAWOWE WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE OCHRONY SKÓRY:

Unikaj siedzenia na słońcu między 11 a 15 godzin, kiedy słońce jest w maksimum!
Upewnij się, że Twoja skóra jest często chroniona wysokiej jakości kapeluszem, kapeluszem i okularami przeciwsłonecznymi.

-Wybieraj produkt wysokiej jakości certyfikowanej marki w zależności od rodzaju skóry.
-Włącz krem ​​z filtrem do swojego codziennego rytuału i pamiętaj, aby stosować go nawet w ponure dni.
-Równie ważna jak twarz jest skóra szyi i dekoltu.
-W okresie maksymalnej intensywności zmniejszaj stan na słońcu i nakładaj ponownie krem ​​​​przeciwsłoneczny co 2 godziny!

Dodaj komentarz