Jak dobrać perfumy

perfumy
Nie od dziś wiadomo, że znalezienie odpowiednich dla siebie perfum to problem nie lada. Istnieję setki poradników i sposobów, z których można dowiedzieć się o dopasowywaniu zapachu do osobowości, wyglądu, temperamentu czy pory roku. Z pewnością zawierają one cenne rady, ale nie uwzględniają jednej, bardzo istotnej rzeczy.

Perfumy, które dla siebie wybierzemy, muszą idealnie współgrać z całą naszą osobą. Zapach musi być tak dobrany, żeby stał się integralną częścią osoby noszącej go. Dobranie właściwej nuty jest wprawdzie zadaniem niełatwym, ale nie niemożliwym.

Przede wszystkim należy testować nowe zapachy „na sobie”, czyli ponosić je przez kilka godzin zwracając uwagę, czy z daną nutą czujemy się dobrze. Dobre sklepy z perfumami, aby zachęcić do ponownego zakupu wykorzystują próbki. Dzięki nim możemy zapoznać się z zapachem bez większych kosztów..
Kolejną ważną sprawą jest tzw. umiar w wąchaniu. Trzeba zdawać sobie sprawę, że nasz nos „męczy się” i po kolejnych bodźcach zapachowych może nas zwodzić. Przyjmuje się, że nie wolno testować więcej niż 3 zapachów w jednej sesji.

Dodaj komentarz