Jak prawidłowo wybrać zapach?

perfumy

Wydzielanie ludzkiej skóry jest bardzo indywidualne, dlatego wybierając swój własny, niepowtarzalny zapach, trzeba go „poczuć”, aby zrozumieć, że najbardziej Ci odpowiada. Oczywiście bardzo trudno jest poruszać się po licznych zapachach perfum, ponieważ w tej chwili jest ich ogromna liczba i nie należy ufać tylko swojemu zmysłowi węchu w tej kwestii.

Aby nowe perfumy, które pojawiły się na Twojej półce, nadal Cię zachwycały po zakupie, możesz wykorzystać cechy swojego temperamentu. Na przykład, jeśli ktoś należy do typu sportowca, oznacza to, że jego aromat musi odpowiadać jego aktywnemu, a nawet ekstremalnemu trybowi życia. Dla takich kobiet odpowiednie są damskie zapachy z nutami polnych kwiatów i świeżo skoszonej trawy. Zapachy męskie powinny być lekkie i z nutą morza. Dla osób zalotnych i zabawnych bardzo przydatne będą aromaty perfum z pikantnymi nutami cytrusów, które pozwolą być stale w centrum uwagi. Dla romantycznie nastawionych kobiet na prezent nadają się damskie zapachy z delikatnym kwiatowym bukietem, które najlepiej pasują do takiego temperamentu. Kwiatowo-pudrowo-drzewny zapach wybiorą kobiety przyzwyczajone do nieustannego podziwu i miłości mężczyzn, często nazywane są też kobietami femme fatale.

W dzisiejszych czasach dużą popularnością cieszą się nowe esencje z nutami wanilii, przypraw, a także czekolady. Takie „pyszne” kompozycje będą idealne dla smakoszy świata perfumeryjnego, którzy dużo wiedzą o dobrych rzeczach. Możesz wybrać zapach nie tylko na podstawie aromatu, ale także koloru butelki perfum, a także jej opakowania. Producenci branży perfumeryjnej prawie zawsze wybierają kolor dla swoich produktów, który ich zdaniem najlepiej pasuje do danego zapachu. Jeśli podoba Ci się kolor flakonu, to jego aromat rozweseli Cię i będzie bardziej komfortowy. Zasada „koloru butelki” dotyczy zarówno zapachów męskich, jak i damskich. Ponadto, zgodnie z feng shui, kolor butelki lub opakowania może mieć znaczący wpływ na miłość, lub finanse. Jeśli potrzebujesz rozwiązać złożone problemy finansowe, wtedy, aby rozbudzić intuicję, najlepiej kupować perfumy w niebieskich buteleczkach. Aby ożywić swój ton lub zadowolić swojego najlepszego przyjaciela, warto kupić zapach w zielonej butelce. Głęboka zieleń nie tylko ożywia, ale także poprawia nastrój. Czerwona butelka doda Ci energii, a zawarta w niej esencja doda Ci uroku i atrakcyjności. Ogólnie rzecz biorąc, ten zapach jest odpowiedni dla osób o namiętnej i dominującej naturze, które lubią przewodzić zarówno w życiu, jak i w miłości.

Nawet jeśli jesteś przyzwyczajony do wierności jakimś konkretnym perfumom, nie oznacza to, że nowe zapachy nie powinny pojawić się w Twoim życiu. Wybieraj je nie jednego dnia, wypróbuj kilka różnych na swojej skórze, najlepiej z jednodniową przerwą. Z reguły aromaty kompozycji nie otwierają się od razu, więc w ciągu kilku minut bardzo trudno jest określić, czy będzie Ci on odpowiadał. Wybór perfum jest inspiracją, więc daj się zainspirować, słuchaj tylko siebie, starając się otoczyć komfortem i przyjemnością, jaki oferuje współczesna perfumeria.

Dodaj komentarz