Jak usunąć dane osobowe z wyników wyszukiwania Google?

Google na smartfonie
Wyobrażanie sobie wszystkich danych osobowych, które umieściłeś tam, aby wszyscy mogli je zobaczyć w cyberprzestrzeni, może być dość przerażające — i to nawet nie licząc witryn doksowych i hakerskich, które dają hakerom dostęp do poufnych informacji. Jeśli martwisz się, co inni mogą znaleźć o Tobie w Google, mamy dobrą wiadomość: możesz łatwo poprosić Google o usunięcie Twoich danych osobowych z wyników wyszukiwania.

Google ma długą historię zasad, które chronią użytkowników przed potencjalnymi oszustwami finansowymi lub opodatkowaniem. Lista poufnych danych osobowych, które Google usuwa z wyników wyszukiwania, obejmuje numery krajowe, numery kont, dokumenty tożsamości ze zdjęciem i odręczne podpisy, a także bardzo prywatne dokumenty, takie jak karty zdrowia. Dzięki zmianom zasad Google w kwietniu 2022 roku. możesz teraz zażądać usunięcia danych osobowych, takich jak numer telefonu, adres fizyczny lub adres e-mail. Możesz również poprosić Google o usunięcie wszelkich innych informacji, które mogą pomóc w potencjalnej kradzieży tożsamości, takich jak prywatne dane logowania, jeśli rzadko pojawiają się one w wynikach wyszukiwania.

Jak usunąć dane osobowe z wyszukiwarki Google za pomocą tego programu?

Google obecnie testuje nową funkcję w swojej aplikacji mobilnej, która ułatwi użytkownikom Androida przesyłanie żądań usunięcia i sprawdzanie stanu poprzednich żądań. I chociaż nie jest jasne, jak szybko to nastąpi i jak długo potrwa okres beta, sprawdzenie dostępności narzędzia i korzystanie z niego to tylko kilka kliknięć.
Uruchom aplikację mobilną Google.
Stuknij ikonę swojego profilu w prawym górnym rogu aplikacji.
Poszukaj „Wyniki dotyczące Ciebie” w menu, które się otworzy.
Sprawdź monity narzędzia, aby podać Google informacje potrzebne do oceny i ewentualnie usunięcia wyników wyszukiwania zawierających Twoje prywatne informacje.

Możesz również zażądać usunięcia poszczególnych wyników wyszukiwania Google zawierających poufne dane osobowe, jeśli pojawiają się one podczas wyszukiwania informacji o sobie. Aby to zrobić, dotknij ikony z trzema kropkami obok określonego wyniku wyszukiwania Google. Powinno to otworzyć stronę danych wyjściowych powiązaną ze źródłem. Jeśli Twoje konto Google ma już dostęp do nowego narzędzia żądania usunięcia, u dołu strony powinien pojawić się komunikat „Usuń wynik”.

Jak usunąć dane osobowe z wyszukiwarki Google bez aplikacji?

Jeśli nie widzisz dodatkowego menu „Wyniki dotyczące Ciebie” lub przycisku „Usuń wynik” w aplikacji Google po kliknięciu ikony z trzema kropkami obok pojedynczego wyniku wyszukiwania Google, który chcesz usunąć, możesz ręcznie poprosić Google . . usunąć swoje dane osobowe z wyszukiwarki. Aby to zrobić, odwiedź witrynę pomocy technicznej Google, gdzie znajduje się ten przewodnik rozwiązywania problemów, i postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami:
Wybierz opcję „Usuń dane wyszukiwania Google”.
W sekcji „Usuń dane” wybierz „W wynikach wyszukiwania Google i w internecie”.
Gdy zostaniesz zapytany, czy skontaktowałeś się z właścicielem witryny, wybierz „Nie, nie chcę”.
Wybierz typ danych osobowych, które chcesz usunąć z wyników wyszukiwania Google.
Wprowadź wymagane informacje, w tym łącza do stron, których zawartość chcesz usunąć.
Zalecamy dołączenie zrzutu ekranu witryny zawierającej Twoje dane osobowe w celu przyspieszenia żądania usunięcia, ale nie jest to wymagane. Jeśli chcesz, możesz również podać bardziej szczegółowe wyjaśnienie kontekstu. Gdy Google zaakceptuje Twoją prośbę o usunięcie Twoich danych osobowych, nie będzie już uwzględniać wszystkich witryn zawierających te dane we wszystkich wynikach wyszukiwania, a zwłaszcza w wyszukiwaniach zawierających Twoje imię i nazwisko. Jeśli Twoja prośba nie zostanie zaakceptowana, nie zostaną wprowadzone żadne zmiany.
Istnieją ograniczenia dotyczące tego, co Google może z Ciebie usunąć.
Należy pamiętać, że chociaż Google może ogólnie pomóc w zarządzaniu Twoją obecnością w Internecie, ograniczając wyniki wyszukiwania, nie może bezpośrednio usuwać treści wyświetlanych na stronach internetowych ani zamykać samych witryn. Dzieje się tak, ponieważ wyniki wyszukiwania Google kierują użytkowników tylko do witryn oferujących treści, których szukają. Google może kontrolować, czy kieruje użytkowników do tej witryny, ale nie może kontrolować samej witryny. Dlatego niektóre osoby nadal będą mogły znaleźć Twoje informacje w tej witrynie, jeśli będą korzystać z wyszukiwarki innej niż Google, takiej jak Bing.
Jeśli firma Google odrzuciła Twoją prośbę o usunięcie lub nadal chcesz, aby zawartość została usunięta z samej witryny, zalecamy skontaktowanie się bezpośrednio z właścicielem witryny i poproszenie go o usunięcie treści, które Cię dotyczą. Jeśli administrator strony wyrazi zgodę na Twoje żądanie i usunie Twoje dane osobowe, nie będą one już dostępne dla użytkowników, nawet jeśli wyszukują oni za pomocą wyszukiwarki innej niż Google.

Dodaj komentarz