Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba jest gotowy

planeta Ziemia
NASA potwierdziła, że ​​Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba przeszedł wszystkie testy. Po zakończeniu ostatecznych testów teleskop jest gotowy do wysłania na miejsce startu. Inżynierowie Northrop Grumman przeprowadzili liczne testy teleskopu zaprojektowanego w celu zapewnienia pełnej sprawności Webba po orbicie.

Webb jest najbardziej złożonym obserwatorium kosmicznym na świecie i oczekuje się, że zostanie poddany poważnym modernizacjom z obecnych teleskopów orbitalnych, takich jak Hubble. Teraz, gdy testy dobiegły końca, trwają prace transportowe, aby bezpiecznie przetransportować teleskop do miejsca startu w Kourou w Gujanie Francuskiej.

Trasa do punktu wyjścia obejmuje spływ Kanałem Panamskim. NASA oczekuje, że wyprawa będzie gotowa do września. Dyrektor programowy Webba, Gregory L. Robinson, powiedział, że zespół zajmujący się teleskopem był „bardzo oddany” i zachwycony, widząc teleskop zmierzający na misję naukową.

wszechświat

Podczas gdy operacja transportowa jest w toku, inne aspekty zostaną przetestowane w celu wsparcia misji teleskopu. Na przykład zespół z Centrum Operacyjnego Teleskopu Baltimore bada obecnie sieci komunikacyjne wykorzystywane przez teleskopy w kosmosie. Sieć niedawno zademonstrowała swoją zdolność do wysyłania poleceń do statków kosmicznych. Grupa

Również przygotowuje się do premiery na żywo w związku z datą premiery. Kiedy teleskop osiągnie punkt startu, jest gotowy do lotu. Konfiguracja obejmuje różne kontrole, aby upewnić się, że podczas transportu nie wystąpią żadne uszkodzenia. Webb musiał również zatankować zbiorniki paliwa, aby zasilić silnik odrzutowy i utrzymać go na orbicie. Gdy Webb był już na dobrej drodze, przeszedł sześciomiesięczny proces rozruchu. Gdy test zostanie zakończony i wszystko będzie działać zgodnie z oczekiwaniami, teleskop jest gotowy do rozpoczęcia misji naukowej.

Dodaj komentarz