Oryginalna historia Obi-Wana Kenobiego była tak ponura, że ​​została napisana na nowo

Yoda - Gwiezdne wojny
Hałas związany z następnym programem ubezpieczeniowym Kenobi jest bardzo prawda, zwłaszcza po raz pierwszy, widzieliśmy to na początku tygodnia. Najnowsza seria Disneya w klatce piersiowej zegara Gwiezdnej Wojen aż do czasu zemsty Sith i Ewan Mcgregor wrócił do luksusowych nagłówków brody Jedi. Ale do 2020 r. Jego program był niespodziewanie aresztowany za nieznany okres czasu, a skrypty nie zostały przywołane jako powód.

okazuje się, że skrypty są naprawdę przyczyną czasu, ale nie dlatego, że nie są gotowe. W wywiadzie w cotygodniowym na okładce, głowa Lucasfilm, Kathleen Kennedy, ujawniła, że ​​początkowe skrypt był zbyt poważny, więc opóźnienie i zmiana pisarzy Hossein Amini (był wprowadzeniem płci, kiedy Kenobi został pierwotnie zaplanowany jako film.) Joby Harold . Przyznaje, że trudno jest znaleźć tę równowagę, biorąc pod uwagę sposób, w jaki ObiWan zakończył swoją zemstę, mając teraz za zadanie chronić dziecko swojego najlepszego przyjaciela, które po prostu uważa za kata. „Nie możesz po prostu machnąć magiczną różdżką w stronę dowolnego pisarza i wymyślić historię, która koniecznie odzwierciedla to, jak chcesz się czuć” – mówi. „Ostatecznie chcieliśmy stworzyć historię, która byłaby pełna nadziei i podnosząca na duchu”.

Ale to nie będzie tylko zabawa i gry. Sam McGregor opisał swoją postać jako „zaginiętą” po zakończeniu Zemsty, co seria bez wątpienia będzie badać. „Jest załamanym człowiekiem po tym, co stało się z Zakonem Jedi, ale także po tym, co stało się z Anakinem… czuje się bardzo odpowiedzialny i winny”. Biorąc pod uwagę, że wszystko, co przydarzyło się ObiWanowi w Wojnach Klonów, różniło się od tego, kiedy Anakin został złamany, od ponownego połączenia się z Darthem Maulem po ponowne zjednoczenie i utratę kochanka Satine, serial ma mnóstwo podatnego gruntu na rozwój. morale.

Harold opisuje ObiWana jako swoją „łagodną obsesję” i powiedział EW, jak jego pasja do postaci skłoniła go do rozpoczęcia pisania. Jego głównym pragnieniem jest połączenie dwóch epok ObiWana, od prequeli po oryginalną trylogię, organicznie w ramach sześcioodcinkowej limitowanej serii. „ObiWan w prequelu jest bardzo emocjonalny, w ObiWanie jest pasja” – wyjaśnia Harold. „Kiedy znów go zobaczysz w Nowej nadziei, jest mistrzem Zen. To historia, którą chcę zrozumieć – co stało się z ObiWanem między facetem, którego Ewan powołał do życia i facetem, którego Ewan powołał do życia, a facetem, którego Ewan przywiózł do życia. Sir Alec Guinness ożywił go.”

Hayden Christensen autorstwa ObiWana Kenobiego daje najjaśniejszą wskazówkę dotyczącą powrotu Dartha Vadera
Według reżyserki Deborah Chow, tylko niektóre części historii pochodzenia zostały uwzględnione. serii, podczas gdy cała reszta przeszła „dość duże” zmiany. To rodzaj wstydu; Gwiezdne Wojny zazwyczaj nie mają szczęśliwego zakończenia. Obok Zemsty najbliższe pod tym względem serie to Wojny klonów i Koniec Łotra 1. Chociaż Kenobi ma sens, aby po wysłuchaniu oryginalnej historii odbył nieco bardziej podnoszącą na duchu podróż, zastanawiasz się, jak to było, gdy Amini potrzebował takiego wstrząsu.

Dodaj komentarz