Samsung posiada 200-megapikselową matrycę aparatu fotograficznego

fotograf
Samsung zapowiedział 200-megapikselową matrycę obrazu przeznaczony do aparatów smartfonów, z pewnej odległości czujnik aparatu o najwyższej rozdzielczości, jaki kiedykolwiek powstał.

ISOCELL HP1 ma piksele 0,64 μm i może łączyć 16 z nich naraz, co odpowiada 12,5-megapikselowemu czujnikowi z pikselami 2,56 μm.

Samsung nazywa technologię łączenia pikseli HP1 „ChameleonCell”. Ustawienie 4 na 4 12,5 megapiksela jest przeznaczone do użytku przy słabym oświetleniu, ale może również rejestrować zdjęcia w pełnej rozdzielczości 200 megapikseli lub korzystać z techniki binningu 2 na dwa w przypadku zdjęć o rozdzielczości 50 megapikseli.

Tryb binningu dwa na dwa umożliwia również HP1 przechwytywanie wideo 8K. Samsung twierdzi, że jest w stanie nagrywać 8K bez przycinania, chociaż standardowe 8K (7680 x 4320) to mniej niż 50 megapikseli.

Samsung wprowadza również nowy czujnik o nazwie ISOCELL GN5. Jest to 50-megapikselowy czujnik z pikselami 1,0 μm, a Samsung twierdzi, że jest pierwszym czujnikiem o rozdzielczości 1,0 μm, który integruje technologię Dual Pixel Pro. To w zasadzie sprawia, że ​​​​brzmi jak mniejsza wersja 1,4μm-piksela GN2, który był największym dostępnym czujnikiem aparatu w telefonie, kiedy zadebiutował w tym roku w Mi 11 Ultra Xiaomi.

Samsung nie powiedział, kiedy nowa matryca wejdzie do masowej produkcji, ale próbki są obecnie dostępne dla producentów telefonów.

Dodaj komentarz