Windows 11 to kolejny duży system operacyjny

Windows 11
Jeśli jesteś z Camp i uważasz, że następna wersja systemu Windows 10 jest daleko w tyle, w sąsiedztwie Microsoftu dzieje się interesujący rozwój. Gigant z Doliny Krzemowej pracuje nad kolejną dużą aktualizacją po Windows 10, która ukazała się w 2015 roku.

Wiele wskazuje na to, że kolejna duża wersja Windowsa ukaże się w tym roku. Istnieje wiele dowodów z wiarygodnych źródeł, które przynajmniej potwierdzają ten fakt, co będzie jedną z najważniejszych aktualizacji oprogramowania w ostatnich latach. Jest nawet większy niż aktualizacja systemu operacyjnego smartfona!

Wielkim pytaniem, które pozostaje bez odpowiedzi, jest to, czy system operacyjny naprawdę nazywa się Windows 11. Poprzednik Windows 8 pominął „9” i przeszedł na Windows 10. Nie zdziw się, jeśli Microsoft nazwie go Windows 12 lub przełączy się na Windows 20. Galaxy po 20 sekundach, tak jak Samsung zrobił z serią Galaxy 10. Microsoft

wprowadza kilka nieoczekiwanych nazw do nowoczesnych produktów i usług, takich jak Xbox Series X, Windows Live, a nawet OneDrive. Jeśli Microsoft podejmie ten krok, nowy system operacyjny może mieć nazwę, o której nikt by nie pomyślał we śnie.

Oczekiwana data wydania

Fizyczne dowody wskazują na zdarzenie 2 czerwca (na dzień 11:00), w którym firma Microsoft mogła ogłosić przyszłe szczegóły dotyczące oprogramowania Windows. Co ciekawe, Microsoft opublikował 11-minutowy film (tutaj liczy 11) zatytułowany „Startup Sounds SloFi Remix”. Ten film odtwarza typowy dźwięk uruchamiania systemu Windows dla systemów Windows 95, XP i 7 z szybkością 4000 procent wolniej.

Microsoft

Patrząc wstecz, Windows 10 został oficjalnie wydany 29 lipca 2015 r., a techniczna wersja zapoznawcza została ogłoszona 30 września 201 r. W związku z tym, zgodnie z tym harmonogramem wydań, Windows 11 prawdopodobnie zostanie oficjalnie wprowadzony we wrześniu. Zostanie wydany gdzieś w przyszłym roku. Ta wersja jest solidną aktualizacją i może potrwać kolejne 56 miesięcy. To znaczy marzec 2022.

Spekulacje na temat ceny oprogramowania nigdy się nie zdarzają, ale można je obliczyć. Cena Windows 10 nie zmieniła się znacząco w porównaniu do Windows 8.1 i Windows 7. Zakładając, że Microsoft dostarczy w przyszłości wersje Home i Pro systemu Windows, nowa kopia systemu Windows 11 Home będzie mniej więcej taka sama. Cena £. Edycja Pro będzie dostępna za 200 dolarów.

eśli Microsoft w końcu zaoferuje bezpłatną aktualizację podstawowej wersji Next Windows, jest to dobra okazja dla obecnych użytkowników systemu Windows 10. Dzieje się tak, ponieważ licencjonowani użytkownicy systemu Windows 8 lub Windows 7 mogą bezproblemowo uaktualnić do systemu Windows 10.

Może to być zupełnie nowy system operacyjny, inny niż seria Windows 10. W 2015 roku został również wydany Microsoft. Windows 10 to „ostateczna wersja systemu Windows”.

Oczekiwane funkcje i zmiany interfejsu użytkownika

Jak dowodzą niedawne przecieki, interfejs użytkownika systemu operacyjnego ma taki sam układ jak ten, którego używaliśmy w zeszłym roku, ale z dodanymi nowymi elementami. Nowy, przeprojektowany system operacyjny może mieć funkcję wewnętrzną zwaną „Sun Valley”. Mówi się, że jest to wizualne przeprojektowanie systemu Windows w istniejącym pakiecie Windows 10 lub środowisku operacyjnym Windows 11.

Przeprojektowany szablon SunValley zawiera pływające menu startowe, ulepszony eksplorator plików oraz listę przeskoków do paska zadań. … Niektóre przecieki sugerują również, że Microsoft przeniesie wykres zużycia baterii do aplikacji Ustawienia systemu Windows. Jest to bardzo przydatne dla użytkowników laptopów i tabletów. Ze względu na swój minimalistyczny wygląd rogi i menu są zaokrąglone, zapewniając milionom użytkowników systemu Windows zaktualizowany system operacyjny. Microsoft

Podkreślił obecność bardzo nowoczesnej klawiatury dotykowej z nową technologią kontenerów, ulepszonym wprowadzaniem głosowym i dostosowywanymi klawiszami do zmiany rozmiaru, dźwięku i koloru. Bardzo piękna i atrakcyjna animacja. Nie ma wątpliwości, że system operacyjny wyświetli nowy zestaw znaków.

Na początku ubiegłego roku Microsoft obiecał wprowadzić przeprojektowany projekt paska zadań, menu Start, centrum akcji kursora i nie tylko dla urządzeń z systemem Windows nowej generacji. Ten plan Windows 10X został przełożony z powodu pandemii i możemy spodziewać się, że funkcja zakończy się w następnym systemie operacyjnym.

W listopadzie 2020 r. Julia Klein, Microsoft Program Manager, zauważyła problemy projektowe z publicznym repozytorium GitHub WinUi. Sugeruje zmianę kontrolki XAML w celu zaktualizowania XamlUI w celu dopasowania do innych platform. Obejmują one dostosowywanie przełączników, suwaków i elementów sterujących oceną. Może być również częścią nowo opracowanego systemu operacyjnego.

Windows 11 może również oferować bardziej szczegółowe wyszukiwanie w usłudze Bing oraz integrację magazynu w chmurze i systemu operacyjnego Azure. Podobnie jak Apple zarządza swoim sklepem z aplikacjami, Microsoft zrewiduje ten model, aby zachęcić użytkowników do korzystania z innych produktów.

Zarządzanie bezpieczeństwem i zasilaniem będzie również na szczycie listy priorytetów w następnej głównej wersji systemu operacyjnego. Microsoft wykonał świetną robotę z zabezpieczeniami w przeszłości, ale chce ulepszyć system Windows 11.

Dodaj komentarz