Zabawki jako prezent pod choinkę

Najlepszym sposobem aby zapanować nad bałaganem stworzonym zabawkami jest przechowywanie ich w pudłach. Zebrane w pudle zabawki można wieczorem wsunąć pod dziecinne łóżeczko lub pod stół, aby nie przeszkadzały domownikom. Same zabawki wymagają również pewnego zainteresowania ze strony rodziców.

Maluch przeważnie bawi się na podłodze – a więc jego zabawki szybko się brudzą. Drewniane i metalowe wystarczy przetrzeć co pewien czas wilgotną szmatką, plastykowe myje się w ciepłej, mydlanej wodzie, z której wychodzą czyste, chociaż często mniej kolorowe. Mamom najwięcej kłopotu przysparzają ukochane misie, króliczki, pieski. Te miękkie i puszyste są najchętniej zabierane wieczorem do łóżeczka, to zaś zobowiązuje matkę do utrzymania ich w czystości.

Nie tylko groziłoby zmianą koloru, ale wyłączyłoby ulubieńca z zabawy na przeciąg wielu dni, aż do całkowitego wyschnięcia jego wnętrza. Kilka sporych ziemniaków starannie umyć i ugotować w łupinkach aż do miękkości. Po odcedzeniu obrać z łupin i rozgnieść widelcem na gęstą papkę, dodając trochę wody.

Tą papką naciera się cale zwierzątko, mocniej wcierając w najbrudniejszych miejscach. Po 24 godzinach, kiedy papka będzie sucha, futerko trzepiemy i szczotkujemy czystą szczotką. Jeśli zabawka była w jasnym kolorze, przed szczotkowaniem można w nią wetrzeć trochę talku i po godzinie wyszczotkować.

Gdyby w sklepie z artykułami chemicznymi udało nam się znaleźć preparat do czyszczenia dywanów czy tapicerskich mebli – możemy nim oczyścić zwierzątko – stosując się dokładnie do przepisu na opakowaniu. Po takim zabiegu zabawkę trzeba przez kilka godzin wietrzyć.

Dodaj komentarz